Archiwum aktualności

23.02.2011
Wizyta w 2009 delegacji

W dniach od 26 do 29 czerwca2009 roku delegacja z gminy Lasowice Wielkie gościła na targach przemysłowo-spożywczych w partnerskiej gminie Grünstadt – Niemcy. Gminę reprezentował Wójt Daniel Gagat, jego zastępca Krzysztof Lech oraz Jerzy Bawej Przewodniczący Rady Gminy. Jednak głównymi członkami delegacji byli przedstawiciele gminnych przedsiębiorców którzy byli wystawcami swoich produktów. Zostaliśmy serdecznie ugoszczenie przez miejscowe władze na czele z Panami Eugenem Ackermanem i Panem Wernerem Kretzem.

 Zapraszamy do galerii….


Państwo Turek jako przedstawiciele kowalstwa artystycznego reklamowali swoje wyroby z kutej stali, Pan Krzysztof Eder prezentował schody i bramy garażowe, Panie Regina i Monika Brzózka zachwalały walory gospodarstwa agroturystycznego oraz piękno lasowickiej gminy – lasy i jeziora. Największą atrakcją były wystawiane przez Pana Artura Edera wyroby wędliniarskie w tym wyroby z dziczyzny którymi wszyscy chętni byli częstowani. Niezwykłą popularnością cieszyły się wyroby cukiernicze przede wszystkim śląski kołacz który zrobił tam wielką furorę – stoisko to obsługiwał sam Pan Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Bawej wespół z nasza tłumaczką Panią Barbarą Moch.
Prezentowaliśmy również stoisko z pamiątkami gminnymi, min. broszurki z kościółkami drewnianymi, foldery zachwalające naszą piękną faunę i florę, kubki i gadżety.
Wizyta była bardzo udana i przyniosła wiele niewymiernych korzyści, byliśmy jednymi z najczęściej odwiedzanych stoisk Zapraszamy do galerii….