Archiwum aktualności

23.02.2011
Pomoc dla Błotnicy
Mieszkańcy gminy przyłączyli się do pomocy rolnikom dotkniętym kataklizmem – trąba powietrzna w dniu 15 sierpnia 2007- z Błotnicy Strzeleckiej.

Na apel Wicewojewody Opolskiego Pana Antoniego Jastrzembskiego oraz Wójta Gminy Pana Daniela Gagat mieszkańcy gminy przyłączyli się do pomocy rolnikom dotkniętym kataklizmem – trąba powietrzna w dniu 15 sierpnia br.- z Błotnicy Strzeleckiej.

W akcję nagłaśniającą zbiórkę zaangażowali się sołtysi i księża z poszczególnych parafii.

Zbiórkę zboża przeprowadzono w dniu 01 września br. Już od wczesnych godzin rannych zbierano przygotowane workowane zboże. Dwa samochody ciężarowe oraz pracowników do pomocy w załadunku użyczył Pan Klaudiusz Dziadek z Trzebiszyna. Akcję koordynowali pracownicy urzędu gminy Pan Joachim Smolnik Sekretarz Gminy i Inspektor Czesław Tomków którzy również czynnie uczestniczyli w pracach załadunkowych.

Zebrano ogółem 363 worki zboża od 90 rolników z 13 sołectw o całkowitej wadze prawie 20 ton.

Największą inicjatywą wykazali się mieszkańcy Ciarki gdzie zebrano 67 worków zboża, a największą ilość zboża przekazał - 21 worków Pan Henryk Koj z Chocianowic.

W godzina południowych samochód ciężarowy po uzgodnieniach telefonicznych pojechał do Blotnicy Strzeleckiej. Akcję na miejscu nadzorował Prezes OSP Pan Waldemar Pietrowski. Rozładunku dokonali poszkodowani rolnicy. Dziękowali za bezinteresowną pomoc oraz prosili o przekazanie słów wdzięczności mieszkańcom gminy.Akcja nasza jest kroplą w morzu potrzeb ale jest bardzo chwalebna. Władze gminy na czele z Panem Wójtem wyrażają wdzięczność i przekazują słowa podziękowania rolnikom którzy włączyli się do akcji pomocy oraz wszystkim zaangażowanym w niesieniu pomocy. Jeszcze długo będzie trwała akcja porządkowanie terenu, odbudowy zniszczonych domów i budynków gospodarczych w Błotnicy Strzeleckiej. W indywidualną pomoc poszkodowanym włączyli się również strażacy ochotnicy min. z Gronowic – pomagając w porządkowaniu terenu przy zniszczonej remizie OSP.