Archiwum aktualności

23.02.2011
Medale
W dniu 24 maja 2009 roku w trakcie festynu sportowo – pożarniczego w Ciarce odbyła się uroczystość wręczenia medali ,, Zasłużony dla gminy Lasowice Wielkie,, .

W dniu 24 maja 2009 roku w trakcie festynu sportowo – pożarniczego w Ciarce odbyła się uroczystość wręczenia medali ,, Zasłużony dla gminy Lasowice Wielkie,, . W tegorocznej edycji decyzją ,, Kapituły Medalu ,, medale otrzymali ;

Pan Roland Wächter i były mieszkaniec Chudoby Krystian Jastrzembski z Niemiec/Bielefeld w dziedzinie działalności ogólno-społecznej, kultury, integracji europejskiej i samorządności. Wnioskodawcami byli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Chudoby. W/w od kilku lat współpracują z tą jednostką, przekazując wartościowy sprzęt strażacki, pomogli w zakupie dwóch wozów bojowych marki Mercedes dla jednostki w Chudobie i Lasowicach Wielkich. Byli też twórcami porozumienia partnerskiego pomiędzy lokalnymi jednostkami strażackimi.

Pan Józef Szymoszek w dziedzinie działalności ogólno-społecznej, kultury i integracji europejskiej, ochrony środowiska i samorządności. Pan Szymoszek jest długoletnim i obecnym Radnym gminy Lasowice Wielkie. Przez dwie kadencje pełnił obowiązki Przewodniczącego Rady Gminy. Jest inicjatorem wielu cennych wniosków i postulatów wpływających na rozwój gminy.