Aktualności

09.03.2018
„KOPERTA ŻYCIA”
W Gminie Lasowice Wielkie realizowany jest program „KOPERTA ŻYCIA”

 


GMINA LASOWICE WIELKIE

 

SZANOWNI MIESZKAŃCY

W Gminie Lasowice Wielkie realizowany jest program „KOPERTA ŻYCIA” . Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych (bez względu na wiek) i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych w tym numer PESEL. Koperta życia ma umożliwić zespołowi ratownictwa medycznego uzyskanie niezbędnych informacji o stanie zdrowia osoby z zagrożeniem życia. Informacje te mogą uratować życie. Koperta życia jest całkowicie bezpłatna.

„KOPERTA ŻYCIA” to zestaw składający się z :

- karty informacyjnej

- koperty w foliowym woreczku

- naklejki do umieszczenia na drzwiach lodówki

Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne. Natomiast naklejka z napisem „koperta życia” powinna być przyklejona na drzwi lodówki w widocznym miejscu. Informacje w karcie informacyjnej powinny być co roku aktualizowane.

„KOPERTY ŻYCIA” można będzie odbierać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lasowicach Wielkich, Ośrodku Zdrowia w Lasowicach Małych, Ośrodku Zdrowia w Lasowicach Wielkich oraz podczas pobierania podatku u Sołtysów Gminy Lasowice Wielkie.

Zachęcamy do skorzystania